Statystyka

Odsłon artykułów:
320167

Szukaj

Opis strategiiDyplom

W 1998 roku Zarząd PKM w Gliwicach podjął decyzję o przystąpieniu do programu Czystszej Produkcji. Czystsza produkcja jest strategią ochrony środowiska, polegającą na ciągłym, zapobiegawczym działaniu w odniesieniu do procesów i usług, zmierzającym do zwiększenia efektywności usług oraz redukcji ryzyka dla ludzi i środowiska naturalnego.

W ramach tego programu zrealizowaliśmy szereg zadań, poprzez które wykazaliśmy systematyczne zmniejszanie niekorzystnych oddziaływań na środowisko, wynikających z podejmowanych działań i realizowanych usług oraz przedstawiamy plany dalszych działań środowiskowych.

Zadania te zostały pozytywnie ocenione i nagrodzone  Świadectwem Przedsiębiorstwa Czystszej Produkcji. Weryfikacja Świadectwa Przedsiębiorstwa Czystszej Produkcji na podstawie złożonego Raportu Środowiskowego, nastąpiła w 2001 roku.

Po analizie Raportu, Kapituła Polskiego Rejestru  Czystszej Produkcji i Odpowiedzialnej Przedsiębiorczości, pod przewodnictwem Wiceprezesa Rady Ministrów RP, Marka Pola, zdecydowała o nadaniu naszemu Przedsiębiorstwu Dyplomu Uznania, oraz o wpisie do Polskiego Rejestru Czystszej Produkcji i Odpowiedzialnej Przedsiębiorczości. Powyższe działania i osiągnięcia miały znaczący wpływ na podjęcie decyzji o wdrożeniu w naszym przedsiębiorstwie Zintegrowanego Systemu Zarządzania, opartego o wymagania norm EN-PN ISO 14001 oraz EN-PN ISO 9001.

c_220_140_16777215_00_images_stories_pkm_cert_czyst_prod_2014.jpg