Statystyka

Odsłon artykułów:
311713

Szukaj

Aktualności

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Gliwicach ul. Chorzowska 150 zatrudni pracowników na stanowisko kierowcy autobusu w PKM Sp. z o.o. w Gliwicach w pełnym wymiarze czasu pracy.

Ogłoszenie o ofercie w formacie pdf icon pdf

Informacja o wykorzystaniu funduszu prewencyjnego PZU w pojazdach należących do PKM, Sp. z o.o. w Gliwicach.

Treść informacji w pliku pdf icon_pdf

.

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Gliwicach, oferuje profesjonalne usługi z zakresu holowania pojazdów.

Szczegóły dotyczące wynajmu w pliku w formacie pdf

.

Czytaj więcej: 100 Solarisów w GliwicachW dniu 10.09.2014 w Gliwicach odbyła się uroczystość prezentacji i poświęcenia sześciu autobusów Solaris Urbino 15.

Uroczystość podzielona została na dwie części: konferencję prasową i prezentację autobusów.

Kilka minut przed 12.30 setny autobus Solaris podjechał pod gmach Urzędu Miasta w Gliwicach. W autobusie odbyła się konferencja prasowa, na pytania dziennikarzy odpowiadali Prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach prof. Robert Tomanek oraz Prezes Zarządu PKM sp. z o.o. Henryk Szary. Zaraz po konferencji prasowej autobus wraz z jej uczestnikami odjechał w kierunku gliwickiej zajezdni, gdzie o godzinie 13 odbyła się prezentacja sześciu nowych autobusów. Przy okazji prezentacji przedstawiciele Solarisa wręczyli model autobusu wykonany specjalnie z okazji wprowadzenia do ruchu setnego autobus Solaris w gliwickim Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej.

Czytaj więcej: 100 Solarisów w Gliwicach Czytaj więcej: 100 Solarisów w Gliwicach
Czytaj więcej: 100 Solarisów w Gliwicach Czytaj więcej: 100 Solarisów w Gliwicach

 

 

.

Czytaj więcej: SolarisSolaris Urbino 18 III - ciej generacji
Informacje dla miłośników autobusów komunikacji miejskiej.
31 stycznia 2008 nastąpiła dostawa 12 przegubowych autobusów niskopodłogowych o długości 18 metrów dla PKM Sp. z o.o. w Gliwicach, zakupionych w firmie Solaris Bus & Coach w Bolechowie.

DESIGN

Rodzina Solaris Urbino III generacji wyróżnia się charakterystycznym designem, którego autorem jest berlińska firma Fisch & Vogel.
Nowa generacja Solarisa Urbino, to odmienna od dotychczasowej linia sylwetki i wnętrze autobusu. Jedną z najbardziej widocznych zmian wzornictwa Solaris Urbino III jest inna od dotychczasowej linia frontu autobusu. Linia pasa podszybia, mająca postać opadającej fali zastąpiona została linią dynamicznego łuku. Zastosowana stroma krzywizna pasa nadwozia daje wzrost sztywności ściany bocznej pojazdu.
Dalsze nowości w designie frontu Solarisa Urbino III to zmieniony kształt osłony przedniej tablicy kierunkowej, nadkoli, zderzaka, maski przedniej i masek reflektorów, pokrywy komory silnika, tylnego zderzaka, górnej osłony tablicy kierunkowej i tylnych świateł.

Czytaj więcej: SolarisCzytaj więcej: SolarisCzytaj więcej: Solaris

.